Trawy
Malina czarna Bristol

Malina czarna Bristol

Odmiana odporna na choroby i szkodniki. Rośnie silnie, wytwarzając dużą ilość pędów. Pędy poryte haczykowatymi kolcami. Brak odrostów korzeniowych. Owoce wydaje na dwuletnich pędach. Pierwsze owoce dojrzewają w połowie lipca. Owoce nieduże, kuliste, czarne z siwym nalotem, omszone, bardzo aromatyczne i smaczne. Doskonała jako odmiana deserowa, na przetwory i do mrożenia.
Języczka pomarańczowa

Języczka pomarańczowa

Roślina ta posiada duże sercowate liście na długich ogonkach, pod spodem czerwonawe, do 60 cm długości. Koszyczki kwiatowe duże, po 12-14 kwiatów. Kwiaty języczkowate-żółtopomarańczowe. Kwitnie VIII-IX.
Dalia dekoracyjna Edinburgh

Dalia dekoracyjna Edinburgh

Jedna z piękniejszych odmian, kwitnie od lipca do września. Dalie najlepiej sadzić na żyznych i dostatecznie wilgotnych glebach. Wymagają stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatrów. W okresie wegetacji trzeba usuwać przekwitające kwiaty. Korzystne dla roślin jest cięcie kwiatów, przyspiesza pojawianie się nowych kwiatów.
Dalie wykopuje się po pierwszych przymrozkach.
Suchodrzew ślniący

Suchodrzew ślniący

Suchodrzew lśniący to bardzo oryginalny, niewysoki krzew, dorastający do metra wysokości,
o cienkich i drobnych liściach, delikatnych, kredowobiałych kwiatach i purpurowych owocach-jagodach dojrzewających w październiku. Odmiana wrażliwa na mróz. Wymaga osłoniętych stanowisk o glebach żyznych i wilgotnych. Krzew doskonały do niewielkich ogrodów.
Idealny na niskie żywopłoty.
Skalnica Arendsa

Skalnica Arendsa

Roślina darniowa, tworząca ciemnozielone poduszki z miękkich liści. Odmiany różnią się miedzy sobą barwą kwiatów od białej po ciemnoczerwoną. Stosowana w ogrodach skalnych. Kwiaty liczne, drobne, gwiazdkowate, zebrane w luźne wiechy, osadzone po kilka na łodyżkach wys. 20cm. Kwitnienie na przełomie maja i czerwca. W miarę przekwitania płatki bledną, a łodygi nieco się wydłużają. Kwiaty nadają się do cięcia.
Houtynia

Houtynia

Niska krzewinka o wielobarwnych liściach koloru żółto-czerwono-zielonego. Doskonale nadaje się na niskie rabaty, do obsadzania murków, ścieżek. Na zimę zaleca się okrywanie liśćmi.
Gujana ananasowa

Gujana ananasowa

Mały, wieczniezielony krzew z białymi kwiatami o bardzo atrakcyjnych, karminowych pylnikach. Jadalne owoce, wielkości śliwki.
Wiciokrzew tellmana

Wiciokrzew tellmana

Roślina ta jest prezentem z Supraśla. Rośnie koło schodów. Jest to bujnie rosnące pnącze do 6 metrów wysokości, przyrastające około 60 cm rocznie, owijające się wokół podpór. Kwiaty rurkowe około 5 cm długości, z dwoma wargami, jaskrawo miedziano-żółte. Według literatury kwitnie w końcu czerwca i na początku lipca. Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste.
Zawciąg nadmorski biały

Zawciąg nadmorski biały

Trwałe, intensywnie zielone ulistnienie i białe kwiaty na wysmukłych szypułkach zapewniają ozdobę ogródka skalnego. Bylinę tą cechuje wyjątkowo długi okres kwitnienia. Tworzy żywo zielone poduchy trawiastych liści, kwiaty, przypominające połączenie kwiatów czosnku z goździkami. Wymaga gleby lekkiej, kwitnie od maja do września.
Pandorea

Pandorea

Bardzo szybko rosnące pnącze, przez pierwotnych mieszkańców Australii nazywane Wonga-Wonga. Kwitnie długo i obficie - dlatego zaliczana jest do najpopularniejszych roślin tarasowych. Posiada bardzo ładne, ciemnozielone, błyszczące liście. Kwiaty jasnoróżowe z ciemniejszym środkiem o kształcie dzwonkowatym. Jako jedna z niewielu pnączy może rosnąć bez podpór np. przy ścianie ogrodu zimowego.